TZS2Z100A001R00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TZS2Z100A001R00
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP TRIMMER 3.5-10PF 25V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Feature :
LOW PROFILE
Dielectric :
NP0
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Size Code :
Adjustment Type :
Top
Adjuster Orientation :
Vertical
Capacitance :
10pF
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Capacitance Range :
3.5pF~10pF
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Depth :
2.7mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
100%
Series :
TZS2
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Width :
2.2mm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.106Lx0.087W 2.70mmx2.20mm
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
990.6μm
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
TZS2Z100A001R00
Murata Electronics TZS2Z100A001R00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD