TYA4012220M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYA4012220M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 800MA 800MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Saturation Current :
1 A
Features :
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Core Material :
Metal Alloy
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Termination :
Standard
Product Status :
Active
Test Frequency :
1 MHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Diameter :
Current - Saturation (Isat) :
1A
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
MouseReel
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
4 mm
Material - Core :
Metal
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Core Type :
Wirewound
Brand :
Application :
High Current
Height :
1.3 mm
Product :
Power Inductors
Inductance :
22 µH
Self Resonant Frequency :
Product Type :
Fixed Inductors
Width :
4 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Digi-Reel?
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
RoHS :
Details
Product Category :
Power Inductors - SMD
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TYA4012
Current Rating (Amps) :
800 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Drum Core, Wirewound
Datasheets
TYA4012220M-10
Laird - Performance Materials TYA4012220M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD