TX500048V42
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TX500048V42
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 48V 4800W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
15.94Lx5.18W x 3.20 H 404.8mmx131.5mmx81.3mm
Voltage - Output 1 :
48V
Approval Agency :
CE
Operating Temperature :
-40°C~65°C
Current - Output (Max) :
100A
Voltage - Input :
180V~305VAC
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Efficiency :
92%
Power (Watts) :
4800W
Type :
Front End
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
TX (5000W)