TVS5501V10MUT5G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TVS5501V10MUT5G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
2-UDFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 10VWM 20VC 2UDFN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Package / Case :
2-UDFN
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
60A 8/20μs
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
5 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Breakdown Voltage :
12V
Terminal Finish :
Nickel/Gold/Palladium (Ni/Au/Pd)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Capacitance @ Frequency :
400pF @ 1MHz Max
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
20V