TV50C480JB-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV50C480JB-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Clamping Voltage :
77.4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reverse Standoff Voltage :
48V
Type :
Zener
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Pulse Current :
65.25A
Polarity :
Bidirectional
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Channels :
1
Peak Pulse Power :
3kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V