TV50C141J-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV50C141J-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Type :
Zener
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
22.27A
Voltage - Breakdown (Min) :
155V
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power Line Protection :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Pulse Power :
3kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Clamping Voltage :
226.8V
Number of Unidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
140V