TV30C200JB-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV30C200JB-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Peak Pulse Current :
92.59A
Type :
Zener
Mounting Type :
Surface Mount
Polarity :
Bidirectional
ECCN Code :
EAR99
Clamping Voltage :
32.4V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Number of Channels :
1
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Bidirectional Channels :
1
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reverse Standoff Voltage :
20V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Breakdown (Min) :
21.1V
Peak Pulse Power :
3kW