TV06B540J-HF
Mfr.Part #
TV06B540J-HF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Type :
Zener
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Number of Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Peak Pulse Current :
6.89A
Published :
Clamping Voltage :
87.1V
Reverse Standoff Voltage :
54V
Peak Pulse Power :
600W