TV06B480J-HF
Mfr.Part #
TV06B480J-HF
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Product Category :
Mount :
Peak Pulse Current :
7.75A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Type :
Zener
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Unidirectional Channels :
1
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Clamping Voltage :
77.4V
Number of Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
600W
Reverse Standoff Voltage :
48V