TV04A100J-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV04A100J-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Applications :
GENERAL PURPOSE
Peak Pulse Current :
23.53A
Unidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Dissipation-Max :
1W
JESD-30 Code :
R-PDSO-C2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diode Element Material :
SILICON
Reverse Standoff Voltage :
10V
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Terminal Form :
C BEND
Termination :
SMD/SMT
Peak Pulse Power :
400W
Polarity :
Unidirectional
Number of Elements :
1
Number of Unidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Type :
Zener
Published :
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Configuration :
Single
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
17V
Terminal Position :
Dual
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED
Power - Peak Pulse :
400W