TV02W7V5B-HF
Mfr.Part #
TV02W7V5B-HF
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123
Polarity :
Bidirectional
Reverse Standoff Voltage :
7.5V
Number of Terminations :
2
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
SMD/SMT
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Max Power Dissipation :
1kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Power - Peak Pulse :
200W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15.5A
Breakdown Voltage :
8.33V