TV02W780-HF
Mfr.Part #
TV02W780-HF
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SOD123
GENERAL PURPOSE
Max Power Dissipation :
1kW
Reverse Standoff Voltage :
78V
Configuration :
Single
Package / Case :
SOD-123
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
JESD-609 Code :
e3
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Terminations :
2
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
ECCN Code :
EAR99
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.59A
Unidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Power - Peak Pulse :
200W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Polarity :
Unidirectional
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Breakdown Voltage :
86.7V
Diode Element Material :
SILICON
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V