TV02W640B-G
Mfr.Part #
TV02W640B-G
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123
Max Power Dissipation :
1kW
Reverse Standoff Voltage :
64V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.94A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Power - Peak Pulse :
200W
Breakdown Voltage :
71.1V