TV02W450-HF
Mfr.Part #
TV02W450-HF
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123
2
Unidirectional Channels :
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Reverse Standoff Voltage :
45V
Power - Peak Pulse :
200W
Breakdown Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Max Power Dissipation :
1kW
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Clamping Voltage-Max :
72.7V
JESD-609 Code :
e3
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.75A