TS3006ITD833T
Mfr.Part #
TS3006ITD833T
Manufacturer
Touchstone Semiconductor
Package / Case
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC OSC SILICON PROG 8-TDFN
Manufacturer :
Touchstone Semiconductor
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Max Power Dissipation :
1.951W
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
8-TDFN (3x3)
Current - Supply :
2.7μA
Min Supply Voltage :
1.55V
Series :
NanoWatt Analog™
Number of Timers/Counters :
1
Base Part Number :
TS3006
High Level Output Current :
-1mA
Max Operating Temperature :
85°C
Type :
Oscillator, Silicon
Max Supply Voltage :
5.25V
Power Dissipation :
1.951W
Operating Supply Current :
2.7μA
Number of Pins :
8
Width :
3mm
Length :
3mm
Height :
750μm
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Operating Supply Voltage :
3V
Low Level Output Current :
1mA
Voltage - Supply :
1.55V~5.25V
Frequency :
9kHz~300kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
TS3006ITD833T
Touchstone Semiconductor TS3006ITD833T
Programmable Timers and Oscillators Touchstone Semiconductor TS3006ITD833T Overview
TS3006ITD833T Features
TS3006ITD833T Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC