TS20P05GH
Mfr.Part #
TS20P05GH
Description
BRIDGE RECT 1P 600V 20A TS-6P
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Package / Case :
4-SIP, TS-6P
Published :
Supplier Device Package :
TS-6P
Voltage - Peak Reverse (Max) :
600V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1V @ 20A
Packaging :
Tube
Factory Lead Time :
23 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10μA @ 600V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Datasheets
TS20P05GH
Taiwan Semiconductor TS20P05GH
Single Phase Bridge Rectifier Through Hole -55°C~150°C TJ 10μA @ 600V 1.1V @ 20A 4-SIP, TS-6P Tube
TS20P05GHC2G Overview
TS20P05GHC2G Features
4-SIP, TS-6P package
operating at a temperature of -55°C~150°C TJ