TS20P03G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TS20P03G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
4-SIP, TS-6P
Datasheet
Download
Description
DIODE BRIDGE 200V 20A TS-6P
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Bridge Rectifiers
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1V @ 20A
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10µA @ 200V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Peak Reverse (Max) :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Published :
Packaging :
Tube
Package / Case :
4-SIP, TS-6P
Supplier Device Package :
TS-6P
Datasheets
TS20P03G
Taiwan Semiconductor TS20P03G
Single Phase Bridge Rectifier Through Hole -55°C~150°C TJ 10μA @ 200V 1.1V @ 20A 4-SIP, TS-6P Tube
TS20P03G C2G Overview
TS20P03G C2G Features
4-SIP, TS-6P package
operating at a temperature of -55°C~150°C TJ