TRAT1560P
Mfr.Part #
TRAT1560P
Description
RF ANT 164MHZ DOM N FEM PAN 2.3"
Termination :
N Type Female
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Mounting Type :
Panel Mount
Height (Max) :
4.125 104.77mm
Packaging :
Gain :
0dBi
Power - Max :
60W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
164MHz
Frequency Range :
156MHz~172MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
TRAT1560P
1 Bands Dome VHF f < 300MHz Panel Mount N Type Female 164MHz 0dBi Bulk 4.125 104.77mm