TRA9023N
Mfr.Part #
TRA9023N
Description
OMNI PH NMO 902-928MHZ
Frequency Range :
902MHz ~ 915MHz
Miscellaneous
Package :
Bulk
Termination :
NMO
VSWR :
Product Type :
RFID/NFC Antennas
Gain :
3dBi
Height (Max) :
2.700 (68.58mm)
Product Status :
Active
Power - Max :
100 W
Subcategory :
Antennas
Mounting Type :
Base Mount
Product Category :
Antennas
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection :
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Features :
Number of Bands :
1
Base Product Number :
TRA9023
Applications :
Return Loss :
Datasheets
TRA9023N
TE Connectivity Laird TRA9023N
1 Bands Dome UHF (300MHz ~ 1GHz) Base Mount NMO 915MHz 3dBi 2.700 (68.58mm) -