TRA8903NP
Mfr.Part #
TRA8903NP
Description
RF ANT 900MHZ DOME N FEM PAN MT
Stock
4
In Stock :
4
RF Antennas
RF Family/Standard :
Cellular
Number of Bands :
1
Product Status :
Active
Features :
Termination :
N Type Female
Base Product Number :
TRA8903
Subcategory :
Antennas
Applications :
GSM
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Height (Max) :
2.700 (68.58mm)
RoHS :
Details
VSWR :
2
Product Type :
Cellular Antennas - GSM, LTE, 2G/3G/4G/5G
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Product Category :
Antennas
Frequency Range :
890MHz ~ 960MHz
Gain :
3dBi
TE Connectivity
Frequency (Center/Band) :
900MHz
Ingress Protection :
Return Loss :
Mounting Type :
Panel Mount
Power - Max :
100 W
Series :
Phantom®
Package :
Bulk
Datasheets
TRA8903NP
TE Connectivity Laird TRA8903NP
1 Bands Dome UHF (300MHz ~ 1GHz) Panel Mount N Type Female 900MHz 3dBi 2.700 (68.58mm) GSM