TRA8213N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRA8213N
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 850MHZ DOME NMO BASE MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency (Center/Band) :
850MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GSM
Number of Bands :
1
Frequency :
896MHz
Mount :
Chassis
Antenna Type :
Dome
Gain :
3dBi
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Bulk
Frequency Range :
821MHz~896MHz
VSWR :
2
Power - Max :
100W
Height :
68.58mm
Series :
Phantom®
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
NMO
Mounting Type :
Base Mount
RF Family/Standard :
Cellular
Datasheets
TRA8213N
1 Bands Dome UHF 300MHz~1GHz Base Mount NMO 850MHz 3dBi Bulk GSM