TR30FBD10R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR30FBD10R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
TO-220
Datasheet
Download
Description
RES, TO-220, 10 OHM, 1%, 100 PPM
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
TO-220
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Length :
10.41mm
Resistance :
10Ohm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
30W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Height :
16.26mm
Contact Plating :
Tin
Mount :
Radial, Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
TR30FBD10R0
Stackpole Electronics, Inc. TR30FBD10R0
Radial, Through Hole 10Ohm,