TR022100KR15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR022100KR15
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
445mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
DC Current :
445mA
Lead/Base Style :
Axial
Self Resonant Frequency :
45MHz
Test Frequency :
7.9MHz
Inductance :
10 µH
Radiation Hardening :
No
Length :
10.03mm
Package / Case :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
10%
DC Resistance (DCR) :
900mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Datasheets
TR022100KR15
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD