TPSMP9.1HM3/85A
Mfr.Part #
TPSMP9.1HM3/85A
Description
TVS DIODE 7.37VWM 13.8VC DO220AA
Breakdown Voltage :
9.1V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
21.7A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
8.19V
Peak Pulse Power :
400W
Single
JESD-609 Code :
e3
Leakage Current :
10μA
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Peak Pulse Current :
21.7A
Operating Temperature :
-65°C~185°C TJ
Reverse Breakdown Voltage :
8.19V
Clamping Voltage :
13.8V
Test Current :
1mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
300W
Reverse Standoff Voltage :
7.37V