TPSMP13HM3/85A
Mfr.Part #
TPSMP13HM3/85A
Description
TVS DIODE 10.5VWM 19VC DO220AA
Automotive
Terminal Position :
Dual
Peak Pulse Power :
400W
Test Current :
1mA
Reverse Breakdown Voltage :
11.7V
Clamping Voltage :
19V
Unidirectional
JESD-609 Code :
e3
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
21.1A
Reverse Standoff Voltage :
10.5V
Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
Published :
Direction :
Operating Temperature :
-65°C~185°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10.5V
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Peak Pulse Current :
21.1A
Leakage Current :
1μA
Breakdown Voltage :
13V