TPSA105K025R4000
Mfr.Part #
TPSA105K025R4000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Description
CAP TANT 1UF 10% 25V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1μF
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Voltage - Rated DC :
25V