TPCR336K004R1500
Mfr.Part #
TPCR336K004R1500
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 4V 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Tan Delta :
0.1
Manufacturer Size Code :
R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.053W 2.00mmx1.35mm
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
4V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Leakage Current :
0.0013mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm @ 100kHz
Case Code (Imperial) :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Depth :
1.35mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
2mm
Capacitance :
33μF
TACmicrochip®, TPC
Height :
1.35mm
Case Code (Metric) :
Ripple Current :
156mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C