TPCK225M006P8000
Mfr.Part #
TPCK225M006P8000
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 6.3V 0402
Leakage Current :
0.0005mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm @ 100kHz
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Width :
0.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ripple Current :
39mA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Manufacturer Size Code :
K
Capacitance :
2.2μF
Polarity :
POLARIZED
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Type :
Molded
Tan Delta :
0.08
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm