TP1301800000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TP1301800000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLOCK 13POS 35DEG 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Number of Levels :
1
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Gauge :
12-24 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Housing Material :
Thermoplastic
Factory Lead Time :
10 Weeks
Color :
Gray
Positions Per Level :
13
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Interlocking (Side)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
Series :
TP
Voltage :
300V
Pitch :
0.197 5.00mm
Mating Orientation :
35° (145°) Angle with Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Screw Thread :
M2.5
Current :
10A
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Datasheets
TP1301800000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek TP1301800000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, TP1301800000G pinout, TP1301800000G datasheet PDF, TP1301800000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek TP1301800000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole 35° (145°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG TP