TLR3A10DR0015FTDG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLR3A10DR0015FTDG
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.0015 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.5mOhm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Composition :
Metal Foil
Termination :
Solder
Size / Dimension :
0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power Rating :
1W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Case Code (Metric) :
ELV :
Compliant
Published :
Pbfree Code :
yes
Number of Resistors :
1
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Current Sense
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TLR, CGS
Datasheets
TLR3A10DR0015FTDG
TE Connectivity AMP Connectors TLR3A10DR0015FTDG
TLR, CGS Series, Metal Foil, 1.5mOhm, ±1%, -55°C~170°C