TLE9879QTW40XUMA1
Mfr.Part #
TLE9879QTW40XUMA1
Package / Case
48-TQFP Exposed Pad
Description
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP
Product Category :
Microcontrollers
RAM Size :
6K x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C (TJ)
Product Category :
ARM Microcontrollers - MCU
Supplier Device Package :
48-TQFP (7x7)
Operating Supply Voltage :
5.5 V to 27 V
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Package / Case :
48-TQFP Exposed Pad
Product Type :
ARM Microcontrollers - MCU
RoHS :
Details
Brand :
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Program Memory Size :
128kB
Data Bus Width :
32bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
5.5V ~ 27V
Interfaces :
LIN, SPI, SSC, UART
Packaging :
MouseReel
Mounting Style :
SMD/SMT
Core Size :
32-Bit Single-Core
Mounting Type :
Surface Mount
Core Processor :
ARM® Cortex®-M3
Infineon
Subcategory :
Microcontrollers - MCU
Speed :
40MHz