TLE9868QXB20XUMA2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLE9868QXB20XUMA2
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
EMBEDDED POWER PG-VQFN-48
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Supplier Device Package :
PG-VQFN-48-29
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
Core Size :
32-Bit Single-Core
RoHS :
Details
EEPROM Size :
4K x 8
Oscillator Type :
Internal
Core Processor :
ARM® Cortex®-M3
Speed :
20MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Active
Data Converters :
A/D 5x10b, 2x14b SAR, Sigma-Delta
Packaging :
Reel
Base Product Number :
TLE9868
Program Memory Type :
Flash
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 28V