TLD5S18AH
Mfr.Part #
TLD5S18AH
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO218AB
Stock
807
In Stock :
807
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Power - Peak Pulse :
2800W 2.8kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
123A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V