TLD5S17AH
Mfr.Part #
TLD5S17AH
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO218AB
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
130A
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
2800W 2.8kW
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V