TLD5S13AH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLD5S13AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-218AB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V
Power - Peak Pulse :
2800W 2.8kW
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V