TLD5S12AH
Mfr.Part #
TLD5S12AH
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AB
Stock
706
In Stock :
706
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
DO-218AB
Applications :
Automotive
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Power - Peak Pulse :
2800W 2.8kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
181A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V