TLD5S10AH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLD5S10AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-218AB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO218AB
Stock
662
In Stock :
662
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
212A
Unidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-218AB
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Series :
Automotive, AEC-Q101
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Power - Peak Pulse :
2800W 2.8kW