TL4115AF220Q
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TL4115AF220Q
Manufacturer
E-Switch
Description
SWITCH TACT R/A SMT 220GF LOW TV
Manufacturer :
E-Switch
Product Category :
Illumination Color :
Height :
2.6 mm
Termination Style :
SMD (SMT) Tab
Operating Force :
220gf
Switch Function :
On-Mom
Length :
4.5 mm
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Subcategory :
Switches
Travel :
0.15 mm
Actuator Height off PCB, Vertical :
2.60mm
Minimum Operating Temperature :
- 30 C
Contact Form :
SPST
Illumination Voltage (Nominal) :
Actuator Type :
Standard
Package :
Digi-Reel?
Product :
Tactile Switches
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Power Rating :
Mechanical Life :
600,000 Cycles
Actuator Length, Right Angle :
Ingress Protection :
Actuator Style :
Oval Button
Mounting Type :
Surface Mount
Actuator :
Round
Outline :
4.50mm x 2.20mm
Harmonized Code :
Contact Plating :
Silver
IP Rating :
Current Rating :
50 mA
RoHS :
Details
Packaging :
MouseReel
Product Status :
Active
Product Type :
Tactile Switches
Actuator Orientation :
Top Actuated
Brand :
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Actuator Material :
Color :
Black
Product Category :
Itar Registered :
Unavailable
ECCN :
EAR99
Lamp Type :
Type :
Tact Switch
Actuator Length :
0.5 mm
Illumination Type, Color :
Circuit :
SPST-NO
Features :
Mounting Style :
SMD/SMT
Switch Travel :
0.15mm
Width :
2.2 mm