TL3D227K010C0360
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TL3D227K010C0360
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Width :
4.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Manufacturer Size Code :
D
Leakage Current :
11μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TANTAMOUNT®, TL3
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7.3mm
Type :
Molded
Case Code (Imperial) :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Metric) :
Ripple Current :
650mA
Capacitance :
220μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Height :
3.1mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dissipation Factor :
8 %
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
360mOhm