TH3B685M025F2400
Mfr.Part #
TH3B685M025F2400
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.4Ohm
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.8μF
Published :
Width :
2.794mm
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm