TH3B685M025C2400
Mfr.Part #
TH3B685M025C2400
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 1411
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.4Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.5052mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
6.8μF
Width :
2.794mm