TH3B685K016E1800
Mfr.Part #
TH3B685K016E1800
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
Length :
3.5052mm
Published :
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Feature :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Height :
1.9mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
6.8μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
16V
Depth :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C