TH3B476K010C1800
Mfr.Part #
TH3B476K010C1800
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Polarity :
POLARIZED
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Voltage - Rated :
10V
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
47μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5mm
Width :
2.8mm
Published :
Pbfree Code :
yes
AEC-Q200
Ripple Current :
220mA
Leakage Current :
0.0047mA
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V