TH3B475M025D2800
Mfr.Part #
TH3B475M025D2800
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm