TH3B475M020E2900
Mfr.Part #
TH3B475M020E2900
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7μF
Width :
2.794mm
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C