TH3B475M020D2900
Mfr.Part #
TH3B475M020D2900
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411
Surface Mount
Depth :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7μF
Manufacturer Size Code :
B
Polarity :
Polar
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Dissipation Factor :
6 %
Width :
2.794mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Voltage - Rated :
20V
Published :
Length :
3.5052mm
Resistance :
2.9Ohm