TH3B475M020D1900
Mfr.Part #
TH3B475M020D1900
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411
Length :
3.5052mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.794mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
4.7μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm