TH3B475M020C1900
Mfr.Part #
TH3B475M020C1900
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
4.7μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.794mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm