TH3B475K035E3100
Mfr.Part #
TH3B475K035E3100
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 1411
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
2.794mm
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1Ohm
Length :
3.5052mm