TH3B475K025D2800
Mfr.Part #
TH3B475K025D2800
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 1411
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±10%
Length :
3.5052mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Voltage - Rated :
25V
Width :
2.794mm